Lockjaw L2920002 - Locking Plier Set 2 Piece 250mm Curved / 200mm Needle
MPN: L2920002 SKU: 1138054
Adding to cart… The item has been added
free shippingShipping Quote
(No reviews yet) Write a Review
Details
Features
  • Jaws locks automatically with highest tip pressure without needing adjustments
  • Chrome Vanadium steel for durability and rust prevention
  • Set and Forget™ pressure control sets desired clamp pressure from slight to extreme
  • 15% thinner handle for easier grip and more power
  • No pinch easy squeeze release lever stays locked until you release it
Includes
  • 250mm Curved Jaw
  • 175mm Needle Nose