Knipex 8721250SB - Cobra Quick Set 250mm
MPN: 8721250SB SKU: 1086885
Adding to cart… The item has been added
free shippingShipping Quote
(No reviews yet) Write a Review
Details
  • Fully open, push, grab!
  • additional fast adjustment on the workpiece by sliding the pliers handle
  • the adjustment directly on the workpiece is possible by simply sliding the pliers handle
  • Chrome vanadium electric steel, forged, oil-hardened
  • Pliers: grey atramentized
  • Head: polished
  • Handles: with non-slip plastic coating
  • Adjustment positions: 25
  • Capacities for pipes: 2 Ø Inch
  • Capacities for pipes: 50 Ø mm
  • Capacities for nuts: 46 mm
  • Length: 335 mm