Austsaw AUDIA100RESQ - Resq Diam. Rescue & Demo Blade 100mm/4" 16mm Bore
MPN: AUDIA100RESQ SKU: 1116452
Adding to cart… The item has been added
free shippingShipping Quote
(No reviews yet) Write a Review
Details
Features
  • The extreme multi-purpose diamond blade
  • Fast clean cut
  • Perfect for emergency service departments
  • Extra long life & fast clean cut makes the RESQ Blade the essential blade for hand-held tools.
Designed for Cutting
  • Bricks
  • Concrete
  • Pipes
  • Steel
  • PVC Pipes
  • Wood
  • Aluminium
  • Colorbond
Specifications
  • Diameter: 103mm (4")
  • Bore: 16mm